Nizozemsko - Země sýrů a tulipánů

Navržený program:

1. den

Odjezd v ranních hodinách z Prahy naším autobusem přes SRN do Nizozemska, příjezd ve večerních hodinách do Amsterdamu.

2. den

Po snídani následuje celodenní pěší prohlídka hlavního města Amsterdamu s průvodcem – náměstí Dam, na kterém se odehrávala nejdůležitější dramata nizozemských dějin. Dále prohlídka pokračuje ke Královskému paláci, Novému kostelu, ve kterém jsou nizozemští panovníci uváděni do úřadu. Návštěva proslulého plovoucího květinového trhu, projížďka lodí po amsterdamských kanálech (Herengracht, Kaizersgracht, Prinsengracht). Po obědě ve městě pokračujeme do Muzea voskových figurín Madame Tussaud’s. Ve večerních hodinách možná návštěva náměstí Leidseplein, centra nočního života města, který je známý svým nočním životem, představeními žonglérů, klaunů nebo hudebníků.

3. den

Po snídani odjezd do Keukenhofu, známého také jako „Zahrada Evropy“, která je největším květinovým parkem v celé Evropě. Odpoledne odjezd do třetího největšího nizozemského města Haagu, který i přesto že není hlavním městem země je sídlem vlády, parlamentu a královny. Návštěva historických budov - Binnenhof (sídlo vlády a parlamentu), parky Paláce Noordeinde (oficiální sídlo královny). Procházka městečkem miniatur Madurodam, kde uvidíme všechny známé nizozemské budovy a parky propracované do těch nejmenších detailů.

4. den

Po snídani odjezd do 15 km vzdáleného města Naarden – prohlídka hvězdicového opevnění města, vodní pevnosti a místa posledního odpočinku J.A.Komenského. Prohlídka městečka Zaanse Schans – skanzenu, který výborně dokumentuje to, jak vypadala vesnice 17. a 18.století se svými proslulými větrnými mlýny, dřeváky a sýry. Návštěva města Volendam s jeho malebným přístavem a rybářskými loďkami. Ve večerních hodinách odjezd do České republiky.

5. den

Návrat do České republiky (Praha).

Cena zahrnuje:

dopravu autobusem, 3x nocleh se snídaní, průvodce cestovní kanceláře po celou dobu pobytu, informační materiály

Cena nezahrnuje:

vstupy do objektů, pojištění léčebných výloh

Termín na vyžádání
Autobus