Skotsko, Londýn, Remeš


 

Navržený program:

 

1. den

Odjezd z Prahy přes Německo do fr. přístavu Calais.

 

2. den

Přejezd do VB a do Londýna. Buďto program volný či předem neurčený (možnost navštívit galerie, muzea, či jakékoli akce dle aktuální dostupnosti), nebo návštěva hlavních turisticky atraktivních míst, jako např. hrad Tower, katedrála sv. Pavla, křižník Belfast, Greenwich. Noc v hotelu u Londýna.

 

3. den

Snídaně a odjezd do YORKU, jednoho z nejkrásnějších měst Anglie. Navštívíme Yorskou katedrálu, „největší v severní evropě“, proslavenou svými velkými a krásnými vitrážemi. Projdeme se uličkami středověké čtvrti (zejm. The Shambles – Masné krámy), kde jsou k vidění dobře zachovalé hrázděné domy, projdeme se po hradbách, podél řeky, navštívíme pevnost „Clifford’s Tower, založenou Vilémem Dobyvatelem.  Ubytování v hotelu v Yorku.

 

4. den

Ráno odjedeme směr Edinburgh. Cestou se ještě zastavíme u Hadriánova valu, opevnění, které dlouhou dobu tvořilo severní hranici Římské říše, projdeme se ruinami Melrose Abbey, a navštívíme ukázkovou palírnu skotské whisky, Glenkinchie Distillery, založenou roku 1837. v Edinburghu případná podvečerní procházka; ubytování v místním hotelu.

 

5. den

V Edinburgu se vydáme především na místní impozantní hrad, ve kterém jsou uschovány skotské korunovační klenoty. Možno též navštívit přilehlé muzeum válek, či pod vchodem do hradu se nacházející rozhlednu, jejíž součástí je pozoruhodná Camera obscura, jakýsi interaktivní krasohled, díky svým zrcadlům a čočkám umožňující trochu jiný pohled na svět. Další z možností je například Skotská národní galerie, či Calton hill s výhledem na město. Rozchod, nákupy. Návrat na ubytování.

Ubytování u Edingurhu.

 

6. den

Ráno výjezd za jezery; zastávka u královského hradu Stirlingu, jednoho z nejkrásnějších skotských hradů (kde se natáčel také např. film Statečné Srdce), poté cesta dál, do malebné vysočiny zvané „Trossachs“, Vystoupíme u jezera Loch Achray a poté co se vynadíváme do jeho vod, můžeme pokračovat výstupem na blízkou horu Ben A’an, ze které je krásný výhled po krajině, především na nedaleké Loch Katherine, „jezero Waltera Scotta“. ke kterému je též možné sestoupit a po turistické trase se opět navrátit k Loch Achray. Návrat na ubytování u Edinburghu.

 

7. den

Vyjedeme na sever. Zastavíme se v Perthu, někdejším královském městě, a pokračujeme do Inverness, někdy přezdívaného „hlavní město vysočiny“, kde navštívíme místní hrad, postavený z čevených cihel, pěknou gotickou katedrálu sv. Ondřeje, a další místa v historickém centru. V tomto městě mmj. Shakespearův Hamlet spáchal vraždu krále Duncana.

Dále budeme pokračovat proti proudu řeky Ness, až ke známému, příšerou proslavenému jezeru Loch Ness, Drumnadrochit se sochou Nessie a k hradu Urquhart. Po břehu jezera později zamíříme kolem Forth Augustu se zdymadly na Kaledonském kanále, k Fort William (městu ležícímu téměř na úpatí Ben Nevis, nejvyšší hory Británie), kde se ubytujeme.

 

8. den

Ráno odjezd na výlet po Skye, „ostrově mýtů a legend“, s krásnými výhledy na pobřeží, zálivy a útesy, přilehlé ostrůvky, na hory a jezera, na přírodu vůbec. Možnost vyjížky na loďkách ke kolonii volně žijících tuleňů, návštěvy muzea dokumentujícího život na ostrově, hradu Dunvegan (stavbě je známé jako nejstarší rodové sídlo klanu Mac Leod), s jeho zahradami, dalších hradů,“sopečné krajiny“ Quirrang, či projížďky k pohoří Cuillin. Zastávka u hradu Eliean Donan, nejfotografovanějšímu hradu ve Skotsku. Návrat do Fort William.

 

9. den

Pojedeme se projít po Glen Coe, „údolí slz“, známého svou nehostinnou krásou. Záběry z něj jste mohli vidět např. ve filmu Harry Potter a vězeň z Azkabanu. Podíváme se ještě jednou do kouzelné oblasti Trossachs, tentokrát k největšímu jezeru Skotska, Loch Lomond. Navštívíme blízké malebné vesničky Luss a Tarbet. Cestou zpět se zastavíme ještě v městečku Inverray s jeho bílými domy na jezerním pobřeží (Loch Fyne), a u přízračného hradu Stalker. Noc opět ve Fort William.

 

10. den

Vydáme se na jih, do Glasgow, kde máme možnost navštívit některé z celé řady parků, muzeí a galerií. Riverside gallery, Hunterian Museum and Art Gallery s historickými artefakty např. z cest kapitána Cooka, Galerie moderního umění, Polok’s House s díly např. od Rodina, Cézanna či Degase. Navštívíme Glasgowskou gotickou katedrálu, někdejší arcibiskupské sídlo. Dále rozchod po městě, podívat se do The Style Mile, místa vhodného k nákupům suvenýrů a čehokoli, čtvereční míle plné zajímavých obchodů, atmosférických kaváren a restaurací. Ubytování jižně od Glasgow.

 

11. den

Přejezd přes Anglii, podmořským tunelem do Calais. Prohlídka francouzského historického města Remeš (UNESCO). katedrála Notre-Dame de Reims, Bazilika Saint-Rémi, Palais du T au, Place du Parvis – náměstí se sochou Johanky z Arku, a další. Ubytování.

 

12. den

Přes Německo přejezd do ČR.

 

Cena zahrnuje:

Dopravu, ubytování a průvodce

Cena nezahrnuje:

Vstupy, pojištění

1. 5. 2016 - 24. 7. 2027 - 12 dní
od12 990,- Kč
Autobus
Snídaně
Objednat »