Nejlepší z Irska a Anglie

Navržený program:

1. den

Odjezd z Prahy v raních hodinách, v noci příjezd do Calais.

2. den

Celodenní pobyt v Londýně. Příjezd do Londýna, dopoledne pěší prohlídka po centru města s průvodcem, City of Westminster, Big Ben, Parlament,Westminsterské opatství – místo korunovace anglických králů, vládní čtvrť White Hall – Downing street no.10 – sídlo anglického ministerského předsedy, Horse Guards, Trafalgarské náměstí – sloup na paměť vítězství admirála Nelsona v bitvě u Trafalgaru, možnost prohlídky národní galerie, Piccadilly Circus, možnost oběda v některých z nejtypičtějších pubů v Sohu a proslavené čínské čtvrti, odpoledne – bývalá slavná tržnice Covent Garden, Buckinghamský palác, kde bydlí královská rodina, pomník královny Viktorie, která jako první královna obývala pokoje paláce, procházka St. James’s park – nejkrásnější a nejstarší park v Londýně, obří vyhlídkové kolo London Eye, den zakončíme na Oxford street , původně stará římská cesta vedoucí do Oxfordu, nyní skvělá příležitost k nákupům… Večer odjezd přes řeku Severn do Walesu.

3. den

V noci trajektem z přístavu Pembroke do irského přístavu Rosslarezastávka v přístavním městě Wexford s historickým jádrem města, návštěva Irish National Heritage Park. Přejzd do Kilkenn, patřící k nejpůvabnějším městečkům Irska, návštěva Kilkenny Castle – nejznámější irský hrad, odjezd do Dublinu na ubytování.

4. den

Dopelední výlet do národního parku Wicklow Mountains. Návštěva Glendalough, procházka vede od návštěvnického centra k dolnímu a hornímu jezeru přes hřbitov s kostelíky, válcovou věží a keltskými kříži.

Odpolední prohlídka Powerscourt Gardens a nedalekého vodopádu – nejkrásnější zahrady v Irsku. Návrat do Dublinu.

5. den

Celodenní návštěva Dublinu. Procházka po rušné třídě O’Connell Street, prohlídka budovy Bank of Ireland,  návštěva Dublin Castle– přepychově zařízené královské komnaty, procházka kolem Christ Church Cathedral, návštěva katedrály sv. Patrika, rozloučení s Irskem ve viktoriánském letovisku Bray – krátká zastávka na pláži s překrásnými útesy Bray Head, odjezd do Rosslare a odtud trajektem do Pembroke.

6. den

Celodenní pobyt v Brightonu. Procházka po mole a přístavu. návštěva exotického královského paláce Royal Pavilion. Možnost pikniku a nakupování. návštěva Sea Life Centre – podmořského akvária. Odpolední odjezd do ČR.

7. den

Odpolední příjezd do Prahy.

 

Cena zahrnuje:

Dopravu, ubytování a průvodce

Cena nezahrnuje:

 

vstupy

 

Termín na vyžádání
Autobus