Manchester, Liverpool, Peak District

Navržený program:

1.den

Odlet z prahy. Manchester. Město velké průmyslové revoluce s centrem chráněným Unesco. Naše první setkání nás zavede procházkou jádrem města ke katedrále a slavnému fotbalovému stadionu Manchester United. Čeká nás večerní prohlídka města a vybraných průmyslových budov.

2.den

Liverpool. Ze všech stran spatříme ohromný pro 45000 lidí stadion Anfield Road a navštívíme jeden z nejlepších fotbalových suvenýr obchodů. Následně uvidíme největší gotickou katedrálu velké Británie, čínskou čtvrť a námořní muzeum, kde se seznámíme se skutečným příběhem Titanicu. Kromě tohoto muzea navštívíme výstavu věnovanému samotnému městu a v závěru bude osobní volno na prozkoumání tohoto významného anglického města.

3. den

Peak District. Rozlehlá vřesoviště, bizarní skalní útvary i jeskyně anglického parku Peak District lákaly milovníky přírody již v 19. století. Leží převážně v hrabství Derbyshire v srdci Anglie, je zaslíbeným krajem pěší turistiky, horolezectví i speologie. Zdejší národní park, vyhlášený už v roce 1951, byldokonce první, chráněným celkem tohoto typu na území Velké Británie. Východiskem nám bude středověké město anglických románů Bakewell v jehož okolí nás čeká procházka kolem vřesovišť, strmých pískových skal a dalších přírodních krás. 

4. den

Manchester. Navštívíme známé muzeum Vědy a průmyslu, které nás detailně seznámí s historickou érou vzestupu továren a strojů v Manchesteru. Pravděpodobně nás čeká detailní komentovaná prohlídka samotného fotbalového stadionu Main Road!

5. den

Navštívíme město Manchester kde bude probíhat osobní volno a poté odjezd na letiště.

Cena zahrnuje:

doprava letecky vč. všech poplatků, ubytování v rodinách s polopenzí. zákonné, průvodce, cestovní pojištění pro všechny členy zájezdu, některé vstupy do muzeí a galerií.

Cena nezahrnuje:

jízdné (40-60GBP) a vybrané vstupy. 

 

2015 - 2016 - 5 dní
od9 950,- Kč
Letecky
Snídaně
Objednat »