Londýn, Oxford a Portsmouth

Navržený program

Ten můžete samozřejmě mít i zcela individuální. Doporučíme dle Vašich konkrétních představ.

1.den

Londýn. Přílet ve večerních hodinách, ubytování. 

2.den

Ranní odjezd směr Portsmouth. Procházka v přístavu kolem moře a lodí, možná návštěva námořního muzea, jehož součástí je bitevní loď HMS Victory (jedna z největších plachetnic anglických). Přesun malým trajektem na druhý břeh zálivu, kde nás čeká starý námořník a prohlídka ponorky a uvidíme také, jakou rychlostí mizí a objevuje se moře (jeden z největších přílivů/odlivů). Odpoledne prohlídka centra a přejezd do Londýna.

3. den

odjezd do Oxfordu nejslavnějšího univerzitního města, nejrozsáhlejší kolej Christ Church College, natáčel se zde Harry Potter. Nádvoří, jídelna, kaple…, katedrála Christ Church Cathedral. Procházka centrem města k Magdalen College, Saint Aldate’s Street, Merton College nejstarší univerzita s kolejí z r. 1264, Town Hall. Volno k nákupům a vlastnímu poznávání historických krás tohoto města.

4. den

Celodenní prohlídka Londýna začíná ve City of Westminster, Big Ben, budovy parlamentu, Westminster Bridge, Westminster Abbey, London Eye, Whitehall, Buckinghamský palác (výměna stráží). K večeru zastávka na Leicester Square, Soho, Coven Garden, China Town (vyhlášená zábavní čtvrť, kde se dobře najíte).

5. den

Vydáme se napříč Londýnem do Portobello Road, kde nás čeká trh od suvenýrů, unikátních předmětů, starožitnictví až po skvělé jídlo! Procházka Hyde Parkem, Oxford Street, Trafalgar Square, možnost navštívit Národní Galerii. Speaker’s Corner, Kensingtonský palác (sídlo a památník princezny Diany). Přejezd na letiště.

Cena zahrnuje:

letenku včetně všech poplatků, ubytování 4 noci v hotelu u hyde parku se snídaní, průvodce

Cena nezahrnuje:

vstupy do vybraných muzeí a atrakcí, lístky na vlak/metro. 

Termín na vyžádání
Letecky
Možnost snídaně