Londýn + Cambridge

Navržený program

1. den

Odjezd z Prahy přes Německo do francouzského přístavu Calais.

2. den

Přejezd do VB. V ranních hodinách budeme vysazeni autobusem u Toweru, projdeme si doky a zamíříme skrz City ke katedrále sv. Pavla. Poté se přesuneme na druhou stranu Temže ke galerii moderního umění (Tate Modern Gallery), projdeme kolem rekonstrukce Shakespearova divadla a jedné menší katedrály ke křižníku Belfast. Jako alternativa návštěvy křižníku lze udělat prohlídku oné galerie moderního umění (zdarma, min. 1,5 h). Poté je na programu návštěva Toweru (cca 1,5-2 h, pokud v něm někdo byl, může navštívit Tower Bridge). Následně se vyráží vlakem na Greenwich (pokud se to stihne, tak navštívíme námořní muzeum a nultý poledník, počítá se tam také s rozchodem cca 1 h). Kromě samotného nultého poledníku, uvidíte malebný umělecký trh, námořní koleje a překrásný park. K večeru zamíříme na ubytování.

3. den

Odjezd do slavného univ. města Cambridge - procházkou historickým centrem ke King’s College, Corpus Christi Coll, Queen’s Coll, John’s College. Procházka okolo říčky Cam (odvozen název Cambridge), možnost projížďky na lodičkách. V podvečerních hodinách přejezd do Londýna, nocleh.

4. den

Vystoupíme kousek před Westminsterem, projdeme si přilehlé zahrady a zamíříme k Big Benu a  Westminsterskému paláci a opatství. Poté se přesuneme k Downing street a nejstarším londýnským parkem St.James, který je plný exotického ptactva se dostaneme k Buckinghamskému paláci. Poté se metrem přiblížíme do čínské čtvrti Soho, kde bude rozchod s možností nakupování. Samozřejmě nemineme Trafalgarské náměstí, půjdeme okolo Národní galerie, Piccadelli Circus a Leicester Square. Na konci dne zájemci navštíví  muzeum M. Tussaud (místo možnosti nakupování na Oxford Street) a nedaleký dům Sherlocka Holmese. Odjezd ve večerních hodinách.

5. den

Příjezd v ranních hodinách.

Cena zahrnuje:

doprava autobusem, přepravu přes kanál La Manche, 2x nocleh, průvodce, informační materiály

Cena nezahrnuje:

vstupy do objektů památek, pojištění léčebných výloh

 

1. 5. 2016 - 1. 7. 2018 - 5 dní
od5 990,- Kč
Autobus
Možnost snídaně
Objednat »