Londýn a Oxford s Harrym Potterem

Navržený program

1. den

Odjezd z Prahy v odpoledních hodinách, přejezd přes Calais.

2. den

Přejezd trajektem přes kanál La Manche, dojezd do Londýna. Dopoledne prohlídka po centru města s průvodcem, City of Westminster, Big Ben, Parlament,Westminsterské opatství – místo korunovace anglických králů, vládní čtvrť White Hall – Downing street no.10 – sídlo anglického ministerského předsedy, Horse Guards, Trafalgarské náměstí – sloup na paměť vítězství admirála Nelsona v bitvě u Trafalgaru, možnost prohlídky národní galerie, Piccadilly Circus, možnost oběda v některých z nejtypičtějších pubů v Sohu a proslavené čínské čtvrti, odpoledne – bývalá slavná tržnice Covent Garden, Buckinghamský palác, kde bydlí královská rodina, pomník královny Viktorie, která jako první královna obývala pokoje paláce, procházka St. James’s park – nejkrásnější a nejstarší park v Londýně, obří vyhlídkové kolo London Eye, den zakončíme na Oxford street , původně stará římská cesta vedoucí do Oxfordu, nyní skvělá příležitost k nákupům… Odjezd na ubytování a nocleh.

3. den

Dopolední návštěva Gloucester s katedrálou, v jejížch chodbách se natáčely scény z Bradavických kolejích. Odpolední příjezd do Oxfordu. Prohlídka města včetně návštěvy Christ Church College (která tvoří tzv. Velkou síň) a  katedrálu Christ Church Cathedral. Večerní návrat do Londýna.

4. den

Celodenní návštěva Londýna. Dopolední návštěva Warner Bros Studio (Making of Harry Potter) atrakce ze světa natáčení dílů Harryho Pottera. Poté přejezd vlakem do centra Londýna, v případě zájmu zastávka na „nástupišti 9 a 3⁄4“,prohlídka nádražní budovy St. Pancras  Odpoledne přejezd londýnským metrem k Leaden hall Market, kde se nachází  Příčná ulice, procházka kolem Toweru. Večerní návrat do České republiky.

5. den

Příjezd do Prahy v podvečeních hodinách.

 

Cena zahrnuje:

Dopravu, ubytování a průvodce

Cena nezahrnuje:

vstupy

Termín na vyžádání
Autobus