Předvelikonoční Londýn a Cambridge

Poleťte s námi ještě před Velikonocemi do Londýna a malebného univerzitního města Cambridge!

Navržený program

1. den

Odlet z Prahy v odpoledních hodinách. Ubytování se a volno.

2. den

Pojedeme metrem či městským vlakem do centra. Podíváme se k Toweru, projdeme si doky a zamíříme skrz City ke katedrále sv. Pavla. Poté se přesuneme na druhou stranu Temže ke galerii moderního umění (Tate Modern Gallery), projdeme kolem rekonstrukce Shakespearova divadla a jedné menší katedrály ke křižníku Belfast. Jako alternativa návštěvy křižníku lze udělat prohlídku galerie moderního umění (zdarma, min. 1,5 h). Poté je na programu návštěva Toweru (cca 1,5-2 h, pokud v něm někdo byl, může navštívit Tower Bridge). Následně se vyráží vlakem na Greenwich (pokud se to stihne, tak navštívíme námořní muzeum a nultý poledník, počítá se zde také s rozchodem cca 1 h). Kromě samotného nultého poledníku uvidíte malebný umělecký trh, námořní koleje a překrásný park. K večeru zamíříme na ubytování.

3. den

Odjezd do slavného univ. města Cambridge - procházkou historickým centrem ke King’s College, Corpus Christi Coll, Queen’s Coll, John’s College. Procházka okolo říčky Cam (odvozen název Cambridge), možnost projížďky na lodičkách. V podvečerních hodinách přejezd do Londýna, nocleh.

4. den

Vystoupíme kousek před Westminsterem, projdeme si přilehlé zahrady a zamíříme k Big Benu a  Westminsterskému paláci a opatství. Poté se přesuneme k Downing street a nejstarším londýnským parkem St.James, který je plný exotického ptactva se dostaneme k Buckinghamskému paláci. Poté se metrem přiblížíme do čínské čtvrti Soho, kde bude rozchod s možností nakupování. Samozřejmě nemineme Trafalgarské náměstí, půjdeme okolo Národní galerie, Piccadelli Circus a Leicester Square. Na konci dne zájemci navštíví  muzeum M. Tussaud (místo možnosti nakupování na Oxford Street) a nedaleký dům Sherlocka Holmese. Odlet ve večerních hodinách.

 

Cena zahrnuje:

3x nocleh, průvodce, informační materiály

Cena nezahrnuje:

Letenku (dle aktuálních cen v okamžiku koupě, cca 3000 Kč), vstupy do objektů památek, pojištění léčebných výloh, stravu

Termín na vyžádání
Letecky
Možnost snídaně