Cornwall

Navržený Program


Připravili jsme pro Vás za jedinečnou cenu poznávací pětidenní výlet do magického Cornwallu a daleké jihozápadní Anglie, kam oko turisty málokdy zavítá.


1. den


Odlet v podvečerních hodinách z Prahy, přílet do Bristolu. Večerní prohlídka města.  transfer na ubytování v okolí Bristol, nocleh.


2. den


Po snídani, navštívíme město Exeter v hrabství Devon (katedrála Sv. Petra + staré město), projedeme oblastí blat a vřesovišt Datmoor, zastavíme se známého kamenného mostu Postbrige, projedeme Princetown, místo známé z příběhu Psa Baskervilského autora Sherlocka Holmese… Ubytování v Plymouth.


3. den


Celodenní výlet po hrabství Cornwall. Nejprve se vydáme se na skalnatý ostrov St. Michael´s, který je velmi podobný tomu francouzskému Mon –Sant- Michel. Na ostrov se dostaneme, pokud je odliv pěšky nebo během přílivu lodí. Na ostrově navštívíme hrad se zahradami, který je spojen od 17. století s rodinou St Aubyn a samotné místo je opředeno řadou mýtů a legend. Pokračovat budeme k Minack Theatre, k úžasnému otevřenému venkovnímu divadlu nad útesy Atlantského oceánu, který stvořila vlastníma rukama Rowena Cade pro divadelní hry, dramata, komedie, muzikály.…Na závěr výletu se vypravíme na konec světa – tedy k nejzápadnějšímu bodu Velké Británie a tedy i hrabství Cornwallu a Anglie - Land´s End – projdeme se kolem útesů, které bičují vody Atlantského oceánu a navštívíme St. Ives, prázdninové městečko u moře. Návrat na ubytování v Plymouth.


4. den


Po snídani prohlídka města Plymouth - přístavu v Plymouth, který je spojen s anglickým mořeplavcem 16. století Francisem Drakem a anglickou plachetnicí Mayflower, která převezla 1620 do Ameriky Otce poutníky. Poté budeme pokračovat po hrabství Cornwall do Bodmin Moor k legendární hospodě Jamaica Inn známé anglické autorky Daphne du Maurier (zfilmoval Alfred Hitchcock, autorka hororu Ptáci), navštívíme trosky hradu Tintangel, kde se dle pověsti narodil král Artuš. Hrad Tintangel se nachází téměř na ostrově nad Atlantským oceánem, s pevninou se spojen lávkou. Na závěr se zastavíme v Boscastle – na pobřeží v rybářském přístavu a vesnici. Ubytování v okolí Bath.


5. den

Rozloučíme se s jihem Anglie, navštívíme opatství GLANSTONBURY, kraj zahalený tajemstvím a opředený mýty o králi Artušovi, tajemný Avalon, kde byl údajně král Artuš pohřben. Lehký výstup na GLASTONBURY TOR - na vrcholku 160 m vysokého kopce se tyčí památka - středověký kostel sv. Michala - světce spojovaného s vyvýšenými místy, domnělá brána do podsvětí. Zastavíme v nejmenším anglickém katedrálním "city" - městečku WELLS, prohlídka známé katedrály, uličky Vicars´Close a odpoledne odlet do Prahy. Předpokládaný přílet ve večerních hodinách.

6. den


Po snídani, prohlídka lázeňského Bath, opatství, římské lázně, Royal Crescent, Pultney Bridge…, odpoledne odjezd na letiště (předpokládaný odlet 18:20 hodin),

Cena zahrnuje:

letenku včetně všech poplatků, ubytování 5 noci v Hotelu Travel Lodge, průvodce

Cena nezahrnuje:

vstupy a jízdné na místě (60GBP)
 

27. 8. 2018 - 31. 8. 2024 - 6 dní
od10 990,- Kč
Letecky
Snídaně
Objednat »