6 denní Benelux

Navržený program

1. den

Ve večerních hodinách odjezd z Prahy přes SRN do Lucemburska.

2. den

V ranních hodinách příjezd do hlavního města Velkovévodství Lucemburského – Lucemburku. Návštěva Katedrály Panny Marie, ve které jsou ostatky i českého krále Jana Lucemburského. Dále prohlídka pokračuje k Velkovévodskému  paláci a ke Katedrále Notre Dame. Do procházky je také zahrnuta obchodní třída Grand Rue a náměstí Place d'Armes. Osobní volno. Ve večerních hodinách odjezd do Belgie.

3. den

V ranních hodinách příjezd do městečka Waterloo, které se zapsalo do dějin díky bitvě dne 18. června 1815, kdy spojenecké armády definitivně porazily Napoleona I. Návštěva Lvího pahorku a Wellingtonova muzea. Po obědě a krátkém osobním volnu následuje odjezd do Bruselu považovaného za "hlavní město Evropy", kde svou návštěvu započneme na náměstí Grand Place, kde uvidíme gotickou radnici z 15. století se sochou svatého Michaela – patrona Bruselu. Nenecháme si také ujít Manneken Pis – sošku čůrajícího chlapečka, Justiční a Královský palác a známé bruselské Atomium – ocelovou stavbu, postavenou k příležitosti mezinárodní výstavy Expo 58. Osobní volno, ve večerních hodinách odjezd do Nizozemska.

4. den

V ranních hodinách příjezd do Nizozemska (Amsterdam). Po snídani následuje celodenní pěší prohlídka hlavního města s průvodcem – náměstí Dam, na kterém se odehrávala nejdůležitější dramata nizozemských dějin. Dále prohlídka pokračuje ke Královskému paláci, Novému kostelu, ve kterém jsou nizozemští panovníci uváděni do úřadu. Návštěva proslulého plovoucího květinového trhu, projížďka lodí po amsterdamských kanálech (Herengracht, Kaizersgracht, Prinsengracht). Po obědě ve městě pokračujeme do Muzea voskových figurín Madame Tussaud’s. Ve večerních hodinách možná návštěva náměstí Leidseplein, centra nočního života města, který je známý svým nočním životem, představeními žonglérů, klaunů nebo hudebníků.

5. den

Po snídani odjezd do Keukenhofu, známého také jako "Zahrada Evropy", která je největším květinovým parkem v celé Evropě. Odpoledne odjezd do třetího největšího nizozemského města Haagu, který i přesto že není hlavním městem země je sídlem vlády, parlamentu a královny. Návštěva historických budov - Binnenhof (sídlo vlády a parlamentu), parky Paláce Noordeinde (oficiální sídlo královny). Procházka městečkem miniatur Madurodam, kde uvidíme všechny známé nizozemské budovy a parky propracované do těch nejmenších detailů. Ve večerních hodinách odjezd do České republiky.

6. den

Návrat do České republiky (Praha).

Cena zahrnuje:

dopravu autobusem, 3x nocleh se snídaní, průvodce cestovní kanceláře po celou dobu pobytu, informační materiály

Cena nezahrnuje:

vstupy do objektů, pojištění léčebných výloh

2015 - 2016 - 6 dní
od7 990,- Kč
Autobus
Vlastní
Objednat »