5 denní poznávací LETECKÝ výlet do Cornwallu

Připravili jsme pro Vás za jedinečnou cenu poznávací pětidenní výlet do magického, divokého Cornwallu a daleké jihozápadní Anglie, kam oko turisty málokdy zavítá.
sea, cornwall, coast-3014623.jpg
bristol, harbour, boat-2268506.jpg

Cena: 11 500 Kč

Minimální počet 25 studentů

1x učitel zcela zdarma (při vyšším počtu až 5 učitelů zdarma)

Navržený program

1.den:

Odlet v podvečerních hodinách z Prahy, přílet do Bristolu. Večerní prohlídka města. Transfer na ubytování v okolí Bristol, nocleh.

2. den:

Po snídani, navštívíme město Exeter v hrabství Devon (katedrála Sv. Petra + staré město), projedeme oblastí blat a vřesovišt Datmoor, zastavíme se známého kamenného mostu Postbrige, projedeme Princetown, místo známé z příběhu Psa Baskervilského autora Sherlocka Holmese… Ubytování v Plymouth.

3. den:

Celodenní výlet po hrabství Cornwall. Nejprve se vydáme se na skalnatý ostrov St. Michael´s, který je velmi podobný tomu francouzskému Mon –Sant- Michel. Na ostrov se dostaneme, pokud je odliv pěšky nebo během přílivu lodí. Na ostrově navštívíme hrad se zahradami, který je spojen od 17. století s rodinou St Aubyn a samotné místo je
opředeno řadou mýtů a legend. Pokračovat budeme k Minack Theatre, k úžasnému otevřenému venkovnímu divadlu nad útesy Atlantského oceánu, který stvořila vlastníma rukama Rowena Cade pro divadelní hry, dramata, komedie, muzikály.…Na závěr výletu se vypravíme na konec světa – tedy k nejzápadnějšímu bodu Velké Británie a tedy i
hrabství Cornwallu a Anglie – Land´s End – projdeme se kolem útesů, které bičují vody Atlantského oceánu a navštívíme St. Ives, prázdninové městečko u moře. Návrat na ubytování v Plymouth.

4. den:

Po snídani prohlídka města Plymouth – přístavu v Plymouth, který je spojen s anglickým mořeplavcem 16. století Francisem Drakem a anglickou plachetnicí Mayflower, která převezla 1620 do Ameriky Otce poutníky. Poté budeme pokračovat po hrabství Cornwall do Bodmin Moor k legendární hospodě Jamaica Inn známé anglické autorky Daphne du Maurier (zfilmoval Alfred Hitchcock, autorka hororu Ptáci), navštívíme trosky hradu Tintangel, kde se dle pověsti narodil král Artuš. Hrad Tintangel se nachází téměř na ostrově nad Atlantským oceánem, s pevninou se spojen lávkou. Na závěr se zastavíme v Boscastle – na pobřeží v rybářském přístavu a vesnici. Ubytování 

5. den:

Po snídani, prohlídka lázeňského města Bath, opatství, římské lázně, Royal Crescent, Pultney Bridge a další památky tohoto nádherného města, které bylo několikrát vyhlášené za nejkrásnější ve velké Británii. odpoledne odjezd na letiště (předpokládaný odlet 18:20 hodin), návrat do Prahy. 

Cena zahrnuje: letenky, 4 noci v moderním min ** hotelu se snídaní, průvodce

Cena nezahrnuje: vstupy a jízdné na místě (70-80GBP)

Nezávazná poptávka

Zarezervujte si místo včas. Rezervaci vám potvrdíme e-mailem.