4 denní poznávací LETECKÝ zájezd do Skotska


Připravili jsme pro Vás za jedinečnou cenu poznávací devítidenní zájezd do nejkrásnějších míst Skotska. Projede se lodí po jezeře Loch Ness, prohlédnete palírnu Whisky a mnoho dalšího!

Program:

1. den:

celodenní pobyt v Edinburghu, navštívíme Holyrood Park, uvidíme královské sídlo Marie Stuartovny a současné oficiální sídla britské královny Alžběty II. Palace of Holyroodhouse, dále kolem nového skotského parlamentu, prohlídka historického jádra města – Royal Mile – nejstarší část města, prohlídka St. Giles Cathedral, návštěva Edinburgh Castle – historický hrad z 11. století – sídlo skotských králů, návštěva hradu, korunovačních klenotů a Stone of Destiny (navštívíme National Gallery of Scotlan).

2. den:

celodenní výlet – návštěva středověkého města Stirling s krásným hradem, muzei a místní nezapomenutelnou atmosférou připomínající skotskou divokou historii doslova na každém kroku.  návštěva palírny whisky Glenturret Distillery, výstup na rozhlednu Wallace Monument s výhledem na historické město Stirling, v případě časových možností zastávka u Falkirk Wheel – originální otáčecí lodní výtah jediný tohoto typu na světě, výšlap na vrchol Arthur’s Seat s nádherným výhledem na celý Edinburgh. Večerní krátká procházka Edinburghem, krátká procházka městem.

3. den:

výlet do skotských Highlands a k jezeru Loch Ness. Možná zastávka v pohádkové vesničce Luss ležící na břehu jednoho z nejkrásnějších jezer Skotska LOCH LOMOND. Průjezd pohořím Grampian a přes vřesoviště Rannoh Moor a fascinujícím údolím Glen Coe s krásnými přírodními scenériemi, krátká procházka. Přes turistické středisko Fort William ležící na břehu mořského zálivu do Spean Bridge  - pěkné pohledy na zelená údolí, skalnaté vrcholy a nejvyšší horu Skotska Ben Nevis. Ruiny hradu URQUHART, ze kterého je nádherný rozhled na jezero LOCH NESS

4. den.

navštívíme dvě rozpadlá opatsví Dryburgh Abbey s hrobem Waltera Scotta a krásnou řekou, Melrose Abbey, Jedburough Abbey – místo, kde je uloženo srdce skotského krále Roberta Bruce. Kromě samotných opatsví si projdeme přilehlá středověká městečka.

Cena zahrnuje: doprava letecky, ubytování v rodinách s plnou penzí/Ibis 3* se snídaní, zákonné pojištění CK dle zák. č. 159/1999 Sb., průvodce, cestovní pojištění pro všechny členy zájezdu.

Cena nezahrnuje: vstupy na vybrané atrakce/památky. Jízdné (45gbp) 

 

30. 8. 2018 - 23. 8. 2025 - 4 dny
od8 990,- Kč
Letecky
Snídaně
Objednat »